Kotły Domowe De Dietrich

Seria kotłów MCR3 i MCR3 PLUS

Seria kotłów MCR3 to naścienne gazowe kotły kondensacyjne o niskiej emisji zanieczyszczeń NOx poniżej 60 mg/kWh, gwarantujące sprawność przy 30% obciążenia do 109,2%. Ich zaletą są niewielkie rozmiary 370x550x360 mm oraz wyjątkowo lekka konstrukcja 25kg. Charakteryzują się dużą wydajnością ciepłej wody użytkowej. Posiadają kompaktowy wymiennik o wysokiej sprawności, odlewany z ze stopu aluminiowo-krzemowego odpornego na osadzanie się kamienia kotłowego oraz naczynie wzbiorcze o pojemności 8 litrów, które zamontowane jest w ramie nośnej urządzenia. Istotnym elementem kotłów MCR3 jest moduł powietrze/gaz zawierający palnik gazowy modulujący w zakresie 24 do 100% mocy z klapą zwrotną do pracy z systemami odprowadzania spalin pod ciśnieniem. Seria kotłów MCR3 występuje również z emaliowanym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100, 150 i 200 litrów, bądź z wysoko wydajnym warstwowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 litrów.

Kocioł MCR/II 24/28 BIC

MCR/II24/28 BIC to wiszący gazowy kocioł kondensacyjny o rocznej sprawności eksploatacyjnej 109% i niskiej emisji zanieczyszczeń NOx poniżej 70 mg/kWh. Kocioł wyposażony jest w pompę obiegową klasy A o efektywności energetycznej EEI < 0,23 , naczynie wzbiorcze 8 litrowe i pogrzewacz 40 litrowy z układem ładowania warstwowego. Palnik gazowy wykonany jest ze stali nierdzewnej z całkowitym wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 25 do 100% mocy.

Seria kotłów Innovens MCA

Seria kotłów domowych Innovens MCA to szereg naściennych gazowych kotłów kondensacyjnych przystosowanych do pracy z gazem ziemnym H, który zapewnia niską emisję zanieczyszczeń. Ich roczna sprawność eksploatacyjna wynosi 109%.

Kotły posiadają:

  • palnik gazowy wykonany ze stali nierdzewnej z całkowitym wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 22 do 100% mocy,
  • wentylator wyposażony w zawór zwrotny klapowy dla pracy z systemami odprowadzania spalin pod ciśnieniem,
  • zapłon elektroniczny i jonizacyjną kontrolę płomienia.

Seria kotłów Innovens MCA występują również z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 60, 100, 150 lub 200 litrów, który umieszczony jest z lewej bądź prawej strony kotła lub pod nim. System „Titan Active” chroni podgrzewacz przed korozją.

Seria kotłów Modulens G AGC

Modulens G AGC to seria stojących gazowych kotłów kondensacyjnych dostosowanych do pracy z gazem ziemnym H. Kotły wyposażone są w konsolę sterowniczą Diematic iSystem, pompę ciepła klasy A i 18 litrowe naczynie wzbiorcze. Posiadają wymiennik ciepła, który jest odlewanym monoblokiem ze stopu aluminiowo-krzemowego, który odporny jest na odkładanie się kamienia kotłowego. Kotły Modulens G AGC występują również z emaliowany warstwowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej ‘High Load’ lub z podgrzewaczem emaliowanym wężownicą ‘Standard Load’. Podgrzewacz wyposażony jest w płytowy wymiennik, który podłączony jest do pompy ładującej. Ustawiony jest pod kotłem tworząc kolumnę o jednakowym wzornictwie lub umieszczany jest w jednej linii z kotłem, po jego prawej lub lewej stronie. System ‘Titan Active’ gwarantuje ochronę antykorozyjną podgrzewacza. Model kotła Modulens G AGC…/V 220 SHL dodatkowo wyposażony jest w kompletny zestaw solarny oraz wężownicę do podłączenia do instalacji solarnej.

Seria kotłów Zena

Kotły Zena to jedno lub dwufunkcyjne niskotemperaturowe naścienne kotły gazowe o kompaktowych wymiarach i wysokich parametrach eksploatacyjnych. Są to urządzenia, które w wersjach kominowych zapobiegają wypływowi spalin. Wersje modeli FF posiadają wentylator wyciągowy i presostat powietrza. Kotły Zena posiadają zintegrowane naczynie wzbiorcze centralnego ogrzewania o pojemności 6 lub 7,5 litrów oraz hydroblok kompozytowy zawierający pompę c.o. dwu-biegową z odpowietrznikiem. Dostępne są również modele z emaliowanym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 litrów lub 40 litrowym podgrzewaczem pojemnościowym wykonanym ze stali nierdzewnej.

Kotły DTG X…N

Kotły DTG X …N to żeliwne stojące kotły gazowe klasy B, które podłączone są do komina. Żeliwny korpus kotła z powierzchnią wymiennika ciepła pozwala utrzymać jego wysoką wydajność. Układ przegród w żeliwnym korpusie ogranicza naturalny ciąg po zatrzymaniu się kotła, co zwiększa jego efektywność pracy. Kotły posiadają palnik atmosferyczny z całkowitym zmieszaniem o bardzo niskiej emisji substancji zanieczyszczających oraz konsolę sterowniczą z termostatem kotła.

Kotły Elitec 1300 Eco.NOx/V..,B150, H150

Seria kotłów Elitec to niskotemperaturowe stojące kotły gazowe, które wyposażone są do pracy z gazem ziemnym. Korpus kotłów wykonany jest z żeliwa eutektycznego. Dzięki palnikowi atmosferycznemu z całkowitym wstępnym zmieszaniem kotły zapewniają niską emisję zanieczyszczeń NOx poniżej 70 mg/kWh. Ich roczna sprawność osiąga 94%. Kotły Elitec występują z podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej o pojemności 110 lub 130 litrów chronionym system „Titan Active”. Podgrzewacz znajduje się pod kotłem, pod wspólną obudową.

Seria kotłów GTU C 120/1200

Kotły GTU C to stojące olejowe kotły kondensacyjne, które zapewniają wysoką sprawność eksploatacyjną do 104,3 %. Korpus kotłów wykonany jest z żeliwa eutektycznego. Dzięki zintegrowanemu palnikowi olejowemu Eco.NOX kotły zapewniają niską emisję zanieczyszczeń poniżej 100 mg/kWh. Kotły posiadają podłączenie do przewodu powietrzno-spalinowego oraz ceramiczny wymiennik-skraplacz dla spalin. Kotły GTU C występują również z 130, 160 lub 250 litrowym podgrzewaczem c.w.u.

Kotły GT i GTU

Seria kotłów GT i GTU to niskotemperaturowe, stojące kotły olejowe i gazowe osiągające roczną sprawność eksploatacyjną do 96%. Posiadają półzamkniętą komorę spalania o trzyciągowym przepływie spalin oraz palnik o niskiej emisji NOx. Korpus kotłów wykonany jest żeliwa eutektycznego. Modele GTU 1200 wyposażone są dodatkowo w 130 litrowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, który umieszczony jest pod wspólną obudową z kotłem. Podgrzewacz chroniony jest system „Titan Active”.

Seria kotłów NeOvo Condens

Kotły NeOvo Condens to olejowe, stojące kotły kondensacyjne o wyjątkowej kompaktowej konstrukcji. Posiadają zintegrowany olejowy palnik nadmuchowy oraz wymienniki-kondenser z kompozytu węglowo-ceramicznego o wysokiej kwasoodporności, który podnosi ich przewodność cieplną. Zintegrowany palnik olejowy pod pokrywą kotła zapewnia niską emisję NOx i CO. Korpus kotłów wykonany jest z żeliwa eutektycznego z trzyciągowym przepływem spalin co skutkuje ich cichą pracą. Posiadają etykietę A dla efektywności ogrzewania. Kotły NeOvo Condens występują również w konstrukcji modułowej z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą ‘Standard Load’ o pojemności 110 lub 160 litrów, który chroniony jest anodą magnezową.

Seria kotłów NeOvo EcoNox

Kotły NeOvo EcoNox to stojące kotły olejowe z trzyciągowym przepływem spalin, które wykonane są z eutektycznego żeliwa. Istnieje możliwość podłączenia ich do komina (homologacja B23p) lub do przewodu powietrzno-spalinowego poziomego lub pionowego (homologacja C13 i C33). Kotły gwarantują sprawność przy 30% do 97,3% oraz posiadają etykietę B dla efektywności ogrzewania. Palnik olejowy zapewnia niską emisję NOx i CO. W serii kotłów NeOvo EcoNox występują również modele z emaliowanym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej z wężownicą ‘Standard Load’ o pojemności 110 lub 160 litrów. Podgrzewacz chroniony jest anodą magnezową.