Instalacje solarne

Firmy produkujące systemy grzewcze cały czas obserwują zmieniający się rynek i proponują nowe, ekologiczne rozwiązania wykorzystujące źródła energii odnawialnej. Jednym z takich przykładów są instalacje solarne, których głównym założeniem jest zapewnienie ciepłej wody użytkowej przy jak najmniejszej szkodzie dla środowiska. Systemy te są w stanie wytworzyć do 60% potrzebnej energii do ogrzania wody. Pozostałe 40% musi pochodzić z innego źródła dlatego producenci proponują instalacje podgrzewaczy solarnych, które w słoneczne dni będą pobierać i magazynować energię, aby w pochmurne dni móc nadal zapewnić ciepłą wodę.

Wykorzystanie energii słonecznej niesie za sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest zauważalny bilans zużycia energii, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie jej kosztów o co najmniej o połowę. Kolejnym plusem jest wsparcie finansowe w postaci dotacji za użytkowanie odnawialnego źródła energii ze strony państwa, władz lokalnych oraz dostawców energii. W przypadku, gdy gospodarstwo z zainstalowanym systemem solarnym wygeneruje więcej energii niż jest w stanie zużyć, jej niewykorzystana część jest wpuszczana do sieci. W tego typu sytuacjach władze lokalne i dostawcy energii zobowiązane są zapłacić gospodarstwu za jej produkcję.

 

Fabryczny Serwis De Dietrich-Oertli oferuje serwis instalacji solarnych producenta marki De Dietrich, poniżej wymienionych modeli.

INSTALACJE SOLARNE De Dietrich
DIETRISOL ZENTA
INISOL – zestawy solarne
KOLEKTORY PŁASKIE C250 V PL
SYSYTEM SOLARNY DIETRISOL POWER OPC
PODGRZEWACZE SOLARNE INISOL UNO
PODGRZEWACZE SOLARNE TYPU: B, TYPU: DC, TYPU: TRIO
PODGRZEWACZE SOLARNE QUADRO
PODGRZEWACZE SOLARNE QUADRODENS